مرکز پژوهشی مهندسی دریا دانشگاه صنعتی شریف در نظر دارد با همکاری سازمان‌های دریایی کشور، مجموعه رویدادهای نوآوری و فناوری دریایی را در راستای ایجاد یک زنجیره کامل از ایده تا محصول با تاکید بر اقتصاد دانش بنیان و ایجاد اشتغال فناورانه در حوزه دریایی برگزار ‌نماید.

ماموریت این رویدادها فراخوان نیازها و چالش‌ های صنعتی و جلب مشارکت پژوهشگران، فناوران و سایر فعالان حوزه فناوری به منظور ارائه ایده‌ها و راه‌حل‌های واقع‌بینانه و اجرایی برای غلبه بر آن‌هاست. همچنین رویدادهای تکمیلی جهت ایجاد فرصت نمایش محصولات شرکت‌های نوپای دریایی به صنعت و همچنین تلاش جهت ایجاد کسب و کارهای دریایی، در تکمیل این رسالت می‌باشد.

چشم‌انداز نهایی رویداد خلق شبکه‌ای از افراد، هسته های فناور، شرکت‌های خلاق و نوآور دریایی برای توسعه‌ همکاری‌های فناورانه و نوآورانه دریایی در سطح ملی و فراملی می‌باشد. 

ثبت‌نام در این رویداد برای معرفی محصولات و کسب‌وکارهای دریایی، برای تمام شرکت‌های خلاق و نوآور و هسته های فناور، شرکت‌های استارت‌آپی، صاحبان کسب‌وکار و افراد حقیقی ازجمله پژوهشگران، مخترعان و فناوران، اعضای هیئت علمی و دانشجویان و محققان دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی کشور آزاد و رایگان است.